Coğrafi İşaret

Konya Patent, coğrafi işaret koruması alanında uzmanlık bilgisine ve pratik deneyime sahip, Türkiye'deki deneyimli firmalardan biridir. Coğrafi işaretler, hem ticari marka sektöründen hem de tarım sektöründen hukuki uzmanlığı bir araya getiren Tarifeler ve Ticaret Genel Anlaşması (GATT) Ticaretle Bağlantılı Fikri Mülkiyet Hakları (TRIPS) kapsamında tanınan özel bir fikri mülkiyet biçimidir.

Konya Patent Coğrafi işaretler için başvuru sahibi kurumdan edinilecek bilgileri doğrultusunda analiz raporlarının hazırlanması, bilimsel makalelerinin araştırılması ve derlenmesi, gıda ürünlerinin besin analizlerinin ilgili laboratuvarlarda yapılarak başvuruya dahil edilmesi, röportaj ve haber kayıtlarının oluşturulması, denetim tutanaklarının düzenlenmesi gibi tüm işlemleri tecrübeli ekibiyle yönetmektedir. 

Türkiye'de veya yurtdışında yapacağınız Coğrafi İşaret tescilleriyle ilgili danışmanlarımızdan detaylı bilgi almak için 0332 60 60 789 ve bilgi@konyapatent.com.tr iletişim kanallarımızı kullanabilirsiniz.