Marka Hizmetlerimiz

Markalar genellikle ticaret alanında kullanılan ürün ve hizmetlerin birbirlerinden ayırt edilebilmesini sağlayan işaret ve isimlerdir. Marka; bir ticari işletmenin faaliyetlerini yürüttüğü sürede yaptığı tüm ticaret ve tanıtım faaliyetlerinden elde ettiği prestiji muhafaza ettiği bir kumbaradır. 

Konya Patent firmamızın sloganıyla ifade edecek olursak;
"Tescilsiz bir markayı kullanmak ve yatırım yapmak altı delik bir kumbaraya para koymak gibidir." 

 


Ticari Markaların tescili kapsamında bir ticari marka / isim tescili almak da önemlidir. Bir şirketin ünvanının veya işletme adının tescili, aynı veya benzer adları marka olarak kullanmaya başlayabilecek başkalarına karşı koruma sağlamaz. Ürün veya hizmetlerde kullanılacak markaları korumanın tek yolu onları Türk Patent ve Marka Kurumu Nezdinde tescil ettirmektir. 

Marka haklarıyla ilgili uyuşmazlıklarda ve marka ihlallerinde hukuki haklarınızı korumanız için deneyimli avukatlarımızın desteğini en uygun maliyetlerle sunuyoruz. 

TM, SM ve ® sembollerinin kullanımı
"TM", ticari markayı ve "SM", Hizmet Markasını temsil eder. TM ve SM logolarının kullanımı, şirketin münhasır ticari marka mülkiyeti gerektirdiğini ve ticari marka başvurusu sahibi tarafından kapsamlı bir şekilde kullanılabileceğini kamuoyuna bildirir.
® işareti, yalnızca ticari marka tescil edildikten ve tescil belgesi verildikten sonra kullanılabilir. Ayrıca tescil işaretini sadece markanın işaretlendiği mal ve/veya hizmetlerle ilgili olarak kullanabilirsiniz.


Türkiye'de veya yurtdışında yapacağınız marka tescilleriyle ilgili danışmanlarımızdan detaylı bilgi almak için 0332 60 60 789 ve bilgi@konyapatent.com.tr iletişim kanallarımızı kullanabilirsiniz.